Anunţuri Brăila

CF Braila pierde lamentabil la Slobozia

CF Braila pierde primul meci din deplasare la Slobozia din returul Ligii 2 la fotbal, seria Est. Scorul final a fost 3-2 pentru echipa gazda, in conditiile in care CF Braila a marcat golul 2 in minutele de prelungire. Ambele goluri ale echipei brailene au fost marcate de Bosoi (min 29 si 90+2). Golurile gazdelor au fot marcate de Mihalcea (min 25), Soare (min. 53) si Toma (min. 78).
Dar daca pierdem cu Slobozia, presupunem ca nu avem ce cauta in Liga 1 de fotbal. Pentru ce? Poate baietii astia nu au auzit si nu au vazut ce meciuri facea un Vasilica Darie, Vasile Bratianu sau Victor Titirisca pe vremea cand veneau 25 de mii de spectatori la meciurile din Divizia A (actuala liga 1) si mai gaseai locuri doar pe scarile de acces. Bineinteles ca actualul pres e dinte Adelin Soare nu putea sa mearga la meciurile din acea perioada ! Ajunge cu teoria, si va prezentam
Echipele aliniate la startul partidei dintre ''faimoasa'' Unirea Slobozia si ''redutabila'' CF Braila.:
  • Unirea Slobozia: Dobre - Stan, R. Soare (cpt.), G. Lazăr, C. Toma - C. Roşu, Macare, L. Mihai, Ibrian - Jianu, Mihalcea. Rezerve: R. Oprea - Lorincz, M. Florea, S. Gheorghiu, Ivaşcă, D. Gheorghe, M. Luca. Antrenor: Marin Dună
  •  CF Brăila: Bunduc - Bosoi (cpt.), Bălaşa, L. Ivan, D. Sânmărtean - Frunză, Ochia, R. Neagoe, Pungă - Ciocâlteu, Bg. Rusu. Rezerve: Leu - M. Dima, Ndigwe, Spiridon, Bălţoi, M. Voicu, D. Ignat. Antrenor: Alin Pânzaru